Masz szkodniki? zadzwoń teraz!
600 443 462

Blog

Osy i szerszenie? Dowiedz się, jak i kiedy pozbyć się ich raz na zawsze

Osy i szerszenie? Dowiedz się, jak i kiedy pozbyć się ich raz na zawsze

Gniazdo szerszeni lub os może przysporzyć nam sporo kłopotów. Owady te bywają agresywne i boleśnie żądlą, co może skończyć się nawet śmiercią w przypadku osób uczulonych na ich jad. Kiedy i jak pozbyć się szerszeni i os? Czy można te czynności przeprowadzać samodzielnie, czy lepiej zdać się na firmę DDD?

Czytaj więcej...

Pogryzły mnie pluskwy w hotelu – co robić?

Pluskwy w hotelu

Pluskwy w hotelu, pensjonacie czy hostelu nie są już tylko nieuzasadnioną obawą, ale coraz częstszymi przypadkami, bez względu na rangę czy miejsce, w jakim znajduje się budynek. Opowieści znajomych, doniesienia gazet o pluskwach w znanych, pięciogwiazdkowych hotelach lub nasze własne doświadczenia prowadzą do tego, że każdy wyjazd wiąże się z niepotrzebnym stresem. Odwiedzasz w niedługim czasie Kraków, Wisłę, Skoczów lub inną miejscowość w Polsce lub za granicą i obawiasz się pluskiew? Nie wpadaj w panikę, ale przeczytaj nasz tekst i zanim jeszcze rozpakujesz z radością walizkę, upewnij się, że możesz spokojnie wypocząć.

Czytaj więcej...

 

Popularne standardy bezpieczeństwa żywności - IFS, BRC, TFMS

Standard IFS i BRC

By zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo żywności, opracowuje się standardy o zasięgu międzynarodowym, które mają minimalizować ryzyko nieprawidłowości, zwłaszcza wśród produktów sprzedawanych przez sieci handlowe. Uzyskanie certyfikacji przynosi szereg korzyści, dlatego warto wiedzieć, jakie są podstawowe różnice między systemami i jak wyglądają wymogi przy produkcji żywności. Opowiemy pokrótce o standardach BRC, IFS i TFMS, które mają podobną genezę, mając za zadanie utrzymać jakość żywności na stałym poziomie.

Czytaj więcej...

 

Jak zabezpieczyć się przed prusakami - karaluchami?

Jak zabezpieczyć się przed prusakami - karaluchami?

Prusaki i karaluchy to zmora wielu mieszkań i domów. Budzą wstręt, obrzydzenie i sprawiają, że jedyne czego chcemy, to wynieść się z budynku, by nie mieć z nimi do czynienia. Niestety, gdy pojawią się we wnętrzach, nie poradzimy sobie z nimi samodzielnie, a najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy DDD. Jak jednak zabezpieczyć się przed prusakami i karaluchami? Na co zwrócić uwagę, by ten problem nigdy się nie pojawił lub jego ryzyko zaistnienia było minimalne?

Czytaj więcej...


Jak zabezpieczyć się przed myszami, szczurami, szkodnikami?

Jak zabezpieczyć się przed myszami, szczurami, szkodnikami?

Każdy budynek, niezależnie od tego czy jest to budynek mieszkalny, restauracja czy działalność niezwiązana z żywnością, jest narażony na atak gryzoni, które nie tylko wywołują u nas obrzydzenie, ale przede wszystkim przenoszą groźne choroby! Jak opracować plan całorocznej kontroli gryzoni, by zabezpieczyć się przed nimi i kiedy wzywać na pomoc profesjonalną firmę DDD?

Czytaj więcej...


Uwaga na osy i szerszenie – upały im sprzyjają!

Szerszenie-gniazdo

Słupki na termometrach pną się ciągle w górę, a strażacy notują coraz więcej zgłoszeń dotyczących niebezpiecznych gniazd szerszeni i os. Straż pożarna nie jest jednak zobligowana do ich usuwania! Pomóc nam może jedynie profesjonalna firma DDD, dla której likwidacja szerszeni Bielsko-Biała jest standardową interwencją w okresie letnim.

Czytaj więcej...


Co to jest pluskwa

Pluskwa

Pluskwa domowa jest gatunkiem owada należącą do rzędu pluskwiaków różnoskrzydłych, która żywi się krwią zwierząt ciepłokrwistych i człowieka. Owad jest niewielki, ma 4-6 mm długości i 3 mm szerokości. Posiada czerwonobrunatne (lub jaśniejsze) ciało i narządy gębowe typu kłująco-ssącego, których używa do żywienia się krwią ssaków.

Czytaj więcej...

 

Czy szerszenie są naprawdę groźne?

Szerszenie

Szerszenie wywołują strach i panikę u wielu osób, które boją się ich bolesnego użądlenia. Wraz z nadejściem ciepłych dni owady zaczynają budowanie gniazd, które niejednokrotnie lokalizują w pobliżu naszych domów czy nawet w podbitkach. Czy powinniśmy się bać szerszeni? Co grozi nam, jeśli będziemy chcieli samodzielnie zniszczyć ich gniazdo?

Czytaj więcej...

 

Jak przygotować dom i mieszkanie do dezynsekcji

Przygotowanie do dezynsekcji

Dezynsekcja to zwalczanie szkodników takich jak karaluchy czy prusaki różnymi metodami. Jeśli wynajmujemy profesjonalną firmę DDD, która ma nam pomóc w usunięciu problemu, powinniśmy odpowiednio się przygotować i zachować ostrożność, szczególnie w przypadku rzeczy osobistych. Dowiedzcie się, co zrobić, by poprawić efekty naszych zabiegów i co należy koniecznie zabezpieczyć.

Czytaj więcej...

 

Jak zabezpieczyć dom przed osami i szerszeniami

Jak zabezpieczyć dom przed osami i szerszeniami

Ciepłe miesiące to niejednokrotnie czas walki z uciążliwymi owadami, które zasiedlają się na podbitkach naszych domów, na strychu lub próbują dostać się do mieszkań. Jak zabezpieczyć dom przed osami i szerszeniami? Jak je odstraszyć? I co robić, jeśli pomimo naszych zabiegów osiedlą się na dobre?

Czytaj więcej...

 

Czym jest certyfikacja HACCP

Co to jest HACCP? Tłumacząc na język polski jest to Systemem Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli. Inaczej mówiąc, są to przepisy, które pomagają zabezpieczyć i chronić żywność oferowaną np. przez restauracje. Od 1 stycznia 2006 roku wszystkie podmioty produkujące i wprowadzające żywność do obrotu mają obowiązek stosowania standardu HACCP. Mówi o tym ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 roku o Bezpieczeństwie Żywności i Żywienia (Dz. U. z dnia 27 września 2006 r.).

Czytaj więcej...