Ładowanie...
Blog
Blog

Pchły w domu – jak się ich pozbyć?

Pchły w domu – jak się ich pozbyć?

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka? Wiele osób zgodzi się z tym stwierdzeniem, ale czworonóg może też sprawić kilka przykrych niespodzianek, do których zalicza się m.in. przyniesienie pcheł do domu.

Pchła w domu to nie lada problem, bo trudno się jej pozbyć, a insekt może roznosić choroby, groźne dla człowieka (zwłaszcza dzieci i starszych osób) i innych zwierząt domowych. To w końcu niesławne pchły przenosiły pałeczki dżumy, które wywołały największą epidemię w dziejach naszego świata.

Niestety nie jest łatwo odpowiedzieć na pytanie, jak się pozbyć pcheł z domu. Albo inaczej – odpowiedź na to pytanie jest całkiem prosta, ale walka ze szkodnikami już taka łatwa nie jest. Mamy jednak nadzieję, że nasz krótki poradnik pozwoli Ci pokonać ten problem szybko, sprawnie i praktycznie bezboleśnie!

W SKRÓCIE:

  • Pchły mogą zostać przyniesione do domu przez kota lub psa i szybko rozprzestrzenić się po mieszkaniu.
  • Ugryzienie pcheł może być nie tylko uciążliwe dla osób o wrażliwej skórze, ale również niebezpieczne, bo pchły przenoszą choroby.
  • Gruntowne sprzątanie domu i zastosowanie profesjonalnych preparatów może pomóc w likwidacji pcheł w domu, ale czasami potrzebne jest bardziej zaawansowane wsparcie.

Jak długo żyją pchły w domu?

Zauważyłeś, że Twój pies (albo kot) się drapie, a niedługo później na Twoich nogach i rękach pojawiły się swędzące kropki, które przypominają ugryzienie komara? Niestety – przyczyną problemów mogą być pchły. I nawet jeśli wykąpiesz zwierzaka, zakroplisz jego kark specjalnymi preparatami, czy założysz obrożę przeciwpchelną, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że szkody zostały już poczynione, a insekty rozpierzchły się po całym mieszkaniu.

Zła wiadomość jest taka, że problem sam nie zniknie, bo pchły są odporne. I chociaż dorosłe osobniki, bez dostępu do świeżej krwi, umrą w ciągu kilku-kilkunastu dni, to jaja, larwy i poczwarki mogą przetrwać nawet kilka miesięcy, czekając w tym czasie na dostęp do nowego żywiciela. Czas na dobrą wiadomość – odrobina pracy i właściwe preparaty pozwolą się ich pozbyć

pchly_w_domu

Jak zwalczyć pchły w domu?

Gdzie można znaleźć pchły? W łóżku, w legowisku zwierzaka, na dywanie czy w ubraniach, ale również w mniej oczywistych zakątkach, więc pozbycie się pcheł będzie wymagało gruntownych porządków.

Po pierwsze, odkurzanie. Konieczne jest dokładne odkurzenie wszelkich zakamarków, dywanów, mebli tapicerowanych oraz podłóg. Następnie należy wyrzucić worek lub opróżnić pojemnik do zamkniętej torebki i wrzucić go do kontenera na zewnątrz. Co ważne, jednorazowe odkurzanie może okazać się niewystarczające, dlatego warto powtarzać czynność przez kilka kolejnych dni.

Po drugie, mycie. Umycie podłóg, dywanów i tekstyliów w gorącej wodzie (najlepiej powyżej 60 stopni), powinno zneutralizować pchły, ale przede wszystkim ich jaja i larwy.

Po trzecie, specjalne preparaty. Pamiętaj jednak, aby stosować środki, które są bezpieczne dla dzieci i zwierząt. Postępuj zgodnie z instrukcją na etykiecie i nie przekraczaj zalecanych dawek.

Co ważne, wszystkie powyższe działania trzeba wykonać mniej więcej w tym samym czasie, aby pchły nie przenosiły się np. z tekstyliów z powrotem na odkurzony dywan.

A co odstrasza pchły w domu? W końcu po tak intensywnej walce nikt nie chce, aby problem powrócił. Niektórzy ludzie polecają naturalne metody, takie jak olejki eukaliptusowe, lawendowe czy cedrowe, jako środki odstraszające, niestety ich skuteczność jest wątpliwa. Owszem, ich stosowanie nie zaszkodzi i jako dodatek do prewencji będzie miłym i aromatycznym wyborem, ale nie gwarantuje to całkowitej skuteczności.

Zamiast tego warto zadbać o swojego czworonożnego przyjaciela. Kąpiele, regularne czesanie i stosowanie odpowiednich preparatów pozwoli ograniczyć ryzyko przyniesienia do domu kolejnych pcheł.

Pchły – jak się pozbyć? Czasami potrzeba profesjonalnej pomocy!

Jeżeli problem z pchłami nie ustępuje lub jest bardzo natarczywy, warto zastanowić się nad wynajęciem profesjonalnej firmy DDD, która ma dostęp do specjalistycznych środków i stosuje zaawansowane metody. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi oczyszczenie większej przestrzeni.

Firma DDD pomoże zwalczyć pchły na każdym etapie ich rozwoju, a środki i metody dezynsekcji są zawsze dobierane do sytuacji i okoliczności. W końcu innego podejścia wymaga dom wielorodzinny, a innego magazyny lub biura.

Największym atutem współpracy z profesjonalistami jest oszczędność czasu. Zwalczanie pcheł na własną rękę może być długotrwałe i wymagać wielokrotnego powtarzania. Z pomocą profesjonalistów proces ten jest zdecydowanie skrócony, a Ty możesz wrócić do normalnego życia w krótszym czasie.

Jeżeli więc zmagasz się z problemem pcheł w domu i tradycyjne metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, nie wahaj się szukać profesjonalnej pomocy – dobra firma DDD pomoże Ci bezpiecznie rozwiązać problem.

Udostępnij na:

Ostatnio na Blogu

Chcesz wiedzieć więcej? Na blogu czekają artykuły i ciekawostki związane z tematyką naszych działań.