Ładowanie...
Blog
Blog

Jak wybrać dobrą firmę DDD?

Jak wybrać dobrą firmę DDD?

Z roku na rok rośnie liczba przedsiębiorstw oferujących usługi z zakresu dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji. Rynek obfituje w coraz to nowe firmy DDD prześcigające się wzajemnie na poziomie marketingowym czy też w zakresie kompleksowej obsługi klienta. Fakty są niezaprzeczalne: coraz większa konkurencja na rynku to bardzo komfortowa sytuacja dla klienta – niższe ceny usług, szybka realizacja zlecenia, możliwość idealnego dopasowania profilu firmy do własnych potrzeb. Z drugiej strony jednak spora ilość firm na rynku to problem wiążący się z ryzykiem wyboru konkretnego przedsiębiorstwa. Jak więc skutecznie wybrać dobrą firmę DDD?

Dlaczego jakość usług firmy DDD ma tak duże znaczenie?

Jakość proponowanych przez przedsiębiorcę usług ma oczywiście znaczenie niezależnie od branży. Skuteczne zrealizowanie zlecenia, terminowość czy wreszcie sam kontakt z pracownikami – te wszystkie czynniki mają wpływ na stopień zadowolenia klienta i chęć współpracy w przyszłości.

Ilość firm na rynku niekoniecznie musi iść jednak w parze z jakością oferowanych przez nie usług. W przypadku branży zwalczania szkodników wybór niewłaściwego przedsiębiorstwa może mieć opłakane skutki. Problem szkodników w domu, mieszkaniu czy w siedzibie firmy, jeśli nie zostanie zażegnany szybko i skutecznie, najpewniej będzie się pogłębiał. W takiej sytuacji rosnąć będą nie tylko potencjalne straty, ale także nasza frustracja jako poszkodowanych. Zdecydowanie warto więc poświęcić nieco więcej czasu na znalezienie sprawdzonego, rzetelnego przedsiębiorstwa i tym samym załatwić problem raz a dobrze. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy DDD?

wybieramy_firme_DDD

Bezpośredni kontakt z klientem

To najczęściej jeden z pierwszych aspektów, z jakim zetkniemy się, poszukując firmy DDD. Choć dla wielu nie najważniejszy – w końcu to twarde kompetencje mają tutaj największe znaczenie – warto zwrócić uwagę na to, jak przebiega rozmowa z pracownikiem firmy. Sam kontakt z klientem oczywiście nie załatwi problemu szkodników w domu, ale z pewnością wpłynie na nasz komfort psychiczny i może zadecydować o współpracy lub jej braku w przyszłości. Pamiętajmy również, że nawet ta skutecznie, terminowo i niedrogo zrealizowana usługa, jeśli będzie wiązała się z nieprzyjemnościami w postaci nieuprzejmości, niesłowności czy opieszałości pracowników, nie zostanie najlepiej zapamiętana.

Referencje i doświadczenie

Jeśli pierwszym aspektem nie będzie bezpośredni kontakt z pracownikiem danej firmy, będą nim zapewne opinie o przedsiębiorstwie. Poszukując w sieci informacji o konkretnym przedsiębiorstwie, warto zapoznać się z ocenami dotychczasowych klientów. Pozwoli to nie tylko wyrobić sobie zarys własnej, wstępnej opinii, ale także zwróci uwagę na mocne i słabe strony firmy. Ponadto dzięki takiemu researchowi będziemy w stanie już na wstępnym etapie poszukiwań odrzucić firmy niegodne zaufania. Oprócz opinii to doświadczenie firmy jest z kolei tym aspektem, który powinien poniekąd świadczyć o renomie przedsiębiorstwa i tym samym o jakości oferowanych usług.

Komunikacja

Nie tylko ta wizerunkowa, ale także ta dosłowna – ma ogromne znaczenie. To ważne, byś jako klient wiedział, na czym polega dany zabieg przeprowadzany w twoim domu czy mieszkaniu, dlaczego takowy został wybrany przez pracowników. Tam gdzie jedna firma zaproponuje zastosowanie jednego zabiegu, inna zasugeruje przeprowadzenie 3 zabiegów w celu zwiększenia skuteczności działania. To ważne, by pracownicy nie tylko dobrali właściwą metodę pracy, ale także wcześniej zrobili odpowiedni wywiad, a także cierpliwie i starannie poinformowali klienta o zamierzonych działaniach i ich przebiegu.

zalety_firmy_DDD

Kompetencje pracowników

Doświadczenie przedsiębiorstwa na rynku to jedno, natomiast indywidualne kompetencje konkretnych pracowników to co innego. Dzięki wiedzy, kompetencjom, uprawnieniom i doświadczeniu pracownicy są w stanie nie tylko trafnie zdiagnozować skalę problemu, ale także odpowiednio dobrać metodę zwalczania szkodników, przygotować miejsce pracy i przeprowadzić serię zabiegów, przy równoczesnym zadbaniu o relację z klientem.

Certyfikowane środki

Samodzielnie z pewnością możemy zdobyć dobre preparaty chemiczne i substancje do dezynfekcji, dezynsekcji czy deratyzacji. Profesjonalne firmy najczęściej dysponują jednak środkami, do których amatorzy nie mają dostępu. Posługiwanie się wysokiej jakości środkami chemicznymi pochodzącymi ze sprawdzonego źródła, które w dodatku są opatrzone odpowiednimi certyfikatami – oto, co powinno nas przekonać. Specyfiki o zbyt małym stężeniu mogą okazać się nieskuteczne, z kolei te z nieznanego źródła szkodliwe nie tylko dla domowników, ale także roślin i sprzętów domowych. Korzystanie przez firmę z certyfikowanych środków to nie tylko wyznacznik dbania o swoją skuteczność, ale także poszanowania środowiska naturalnego i obowiązujących przepisów sanitarnych.

Profesjonalny sprzęt

Najprostsze metody dezynfekcji bardzo często mogą okazać się skuteczne bez korzystania z zaawansowanego sprzętu. Większość działań firm zajmujących się zwalczaniem szkodników czy też dezodoryzacją i ozonowaniem pomieszczeń nie może jednak być skuteczna bez profesjonalnego wyposażenia. Wysokiej jakości sprzęt pozwoli specjalistom skorzystać z najdogodniejszej metody, uczynić tym samym działania skuteczniejszymi, ale najczęściej także ograniczyć poziom niedogodności związanych z zabiegiem.

Skontaktuj się z nami!

Poszukując rozwiązania problemu związanego z inwazją szkodników lub nieustępującymi przykrymi zapachami, warto powierzyć sprawę sprawdzonej i doświadczonej firmie godnej zaufania. Odkryłeś problem? Czas reakcji może mieć kluczowe znaczenie, więc nie zwlekaj. Skontaktuj się z nami, chętnie rozwiążemy Twoje wątpliwości, odpowiemy na wszelkie pytania i zaproponujemy dogodne rozwiązania: https://efektddd.pl/kontakt

Udostępnij na:

Ostatnio na Blogu

Chcesz wiedzieć więcej? Na blogu czekają artykuły i ciekawostki związane z tematyką naszych działań.