Ładowanie...
Blog
Blog

Jak wygląda dezynsekcja

Jak wygląda dezynsekcja

Wiele osób zadaje sobie pytania, czy dezynsekcja jest skuteczna, czy można ją przeprowadzić jeśli w domu mieszkają małe dzieci i jak przebiega jej proces. Dzisiaj przygotowaliśmy kilka podstawowych informacji, które odpowiedzą na najważniejsze pytania. 

Jak przebiega dezynsekcja

Usługi dezynfekcyjne można łatwo pomylić z dezynsekcją. Czym zatem jest i jak działa dezynsekcja? Jest to szereg działań, które pozwolą na zlikwidowanie gniazd os i szerszeni, karaluchów, prusaków, a nawet zwalczanie much, wszy, pcheł czy mrówek faraona. Czy dezynsekcja jest skuteczna na pluskwy? Tak! To jedna z najskuteczniejszych metod, przy odpowiednio dobranych środkach chemicznych. 

Dezynsekcja – jak się przygotować

Jeśli zastanawiają się Państwo, jak wygląda dezynsekcja mieszkania, to należy poznać kilka podstawowych metod – opryskiwanie, zamgławianie i żelowanie. Każda z nich różni się procedurami i stosowanymi środkami, jednak przede wszystkim należy zabezpieczyć żywność i przedmioty osobiste, z którymi mamy bezpośredni kontakt. Więcej o metodach można dowiedzieć się w naszej ofercie.

Dezynsekcja – jak przygotować mieszkanie

Ile trwa dezynsekcja mieszkania? Zazwyczaj od 20 do 60 minut, w zależności od metody i skali problemu. Oto co należy zrobić, by wszystko przebiegło sprawnie i bez komplikacji:

 1. Przejdź się po wnętrzach i oceń, gdzie przebywa najwięcej insektów – zanotuj informacje dla technika DDD.
 2. Odsuń sprzęty domowe i meble od ściany, jeśli to możliwe.
 3. Zabezpiecz lub usuń produkty żywnościowe. Najbezpieczniej jest wynieść je poza teren zabiegu dezynsekcji. 
 4. Nie zabieraj z domu żadnych przedmiotów takich jak pościel, sztućce, maskotki, zabawki, ręczniki, papier toaletowy, kosmetyki czy szczoteczki do zębów, włosów i inne urządzenia oraz środki higieny.
 5. Ukryj miski z jedzeniem i karmę dla zwierząt.
 6. Odłącz urządzenia elektryczne od kontaktów, wyczyść szafkę pod zlewozmywakiem.
 7. Jeśli posiadasz akwarium, zabezpiecz je folią.

Walka z pluskwami? Dodatkowo:

 1. Zdejmij ze ścian ozdoby, zegary, obrazy etc., ale pozostaw je w mieszkaniu.
 2. Zdejmij wszystko z łóżek, rozłóż je. Tak samo postąp z kanapami, które należy rozdzielić na części pierwsze. Zdejmij pościel z poduszek i kołder, pozostaw ją koło łóżka.
 3. Wypierz odzież i pościel w temperaturze 60ºC. 
 4. Wszystkich dodatkowych informacji udzielimy telefonicznie lub przed wykonaniem zabiegu dezynsekcji.

Czy dezynsekcja jest szkodliwa dla ludzi

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy dezynsekcja jest szkodliwa, to z pewnością domyślasz się, że należy przedsięwziąć niezbędne środki ostrożności. Przede wszystkim nigdy nie uczestniczymy w zabiegu, a gdy wrócimy już do mieszkania lub do domu, powinniśmy nie otwierać pomieszczeń przez około 2h. Następnie należy wietrzyć pomieszczenia przez około godzinę. Konieczne jest zmycie blatu i innych powierzchni mających kontakt z jedzeniem takich jak stoły, blaty kuchenne czy zlew. Nie wolno jednak zmywać, odkurzać ani zamiatać pozostałej przestrzeni.

Dezynsekcja a ciąża

Dezynsekcja w ciąży nie stanowi żadnego problemu – stosujemy się do ogólnych zaleceń, przy czym należy zadbać o jeszcze dokładniejsze umycie blatów i ochronę środków osobistych. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy dana żywność nie miała kontaktu z środkami, należy ją bezzwłocznie wyrzucić. 

Czy dezynsekcja jest szkodliwa dla dzieci? 

Temat „dezynsekcja a małe dziecko” może budzić wiele wątpliwości, ale wystarczy zadbać o to, by maluchy nie bawiły się na podłodze przez około 2-3 dni. W przypadku dzieci, które jeszcze nie chodzą i poruszają się raczkując, lepszym rozwiązaniem jest opuszczenie domu na te kilka dni. 

Dezynsekcja a zwierzęta domowe

Dezynsekcja a koty i inne zwierzęta – w tym przypadku, podobnie jak u małych dzieci, należy dopilnować, by nie miały nadmiernego kontaktu z podłogą. Chodzi szczególnie o zlizywanie preparatu przez okres 2-3 dni. Jeśli nie jesteśmy w stanie dopilnować pupili, warto zadbać o ich nieobecność. 

Czas na dezynsekcję

Teraz z pewnością wiecie już, czy dezynsekcja pomaga na pluskwy i jak wygląda dezynsekcja w bloku i w domu. W razie pytań zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu pod numerem telefonu 600 443 462.

 
Udostępnij na:

Ostatnio na Blogu

Chcesz wiedzieć więcej? Na blogu czekają artykuły i ciekawostki związane z tematyką naszych działań.