Wiele osób zadaje sobie pytania, czy dezynsekcja jest skuteczna, czy można ją przeprowadzić jeśli w domu mieszkają małe dzieci i jak przebiega jej proces. Dzisiaj przygotowaliśmy kilka podstawowych informacji, które odpowiedzą na najważniejsze pytania.
Usługi dezynfekcyjne można łatwo pomylić z dezynsekcją. Czym zatem jest i jak działa dezynsekcja? Jest to szereg działań, które pozwolą na zlikwidowanie gniazd os i szerszeni, karaluchów, prusaków, a nawet zwalczanie much, wszy, pcheł czy mrówek faraona. Czy dezynsekcja jest skuteczna na pluskwy? Tak! To jedna z najskuteczniejszych metod, przy odpowiednio dobranych środkach chemicznych.
Jeśli zastanawiają się Państwo, jak wygląda dezynsekcja mieszkania, to należy poznać kilka podstawowych metod – opryskiwanie, zamgławianie i żelowanie. Każda z nich różni się procedurami i stosowanymi środkami, jednak przede wszystkim należy zabezpieczyć żywność i przedmioty osobiste, z którymi mamy bezpośredni kontakt. Więcej o metodach można dowiedzieć się w naszej ofercie.
Ile trwa dezynsekcja mieszkania? Zazwyczaj od 20 do 60 minut, w zależności od metody i skali problemu. Oto co należy zrobić, by wszystko przebiegło sprawnie i bez komplikacji:
Walka z pluskwami? Dodatkowo:
Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy dezynsekcja jest szkodliwa, to z pewnością domyślasz się, że należy przedsięwziąć niezbędne środki ostrożności. Przede wszystkim nigdy nie uczestniczymy w zabiegu, a gdy wrócimy już do mieszkania lub do domu, powinniśmy nie otwierać pomieszczeń przez około 2h. Następnie należy wietrzyć pomieszczenia przez około godzinę. Konieczne jest zmycie blatu i innych powierzchni mających kontakt z jedzeniem takich jak stoły, blaty kuchenne czy zlew. Nie wolno jednak zmywać, odkurzać ani zamiatać pozostałej przestrzeni.
Dezynsekcja w ciąży nie stanowi żadnego problemu – stosujemy się do ogólnych zaleceń, przy czym należy zadbać o jeszcze dokładniejsze umycie blatów i ochronę środków osobistych. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy dana żywność nie miała kontaktu z środkami, należy ją bezzwłocznie wyrzucić.
Temat „dezynsekcja a małe dziecko” może budzić wiele wątpliwości, ale wystarczy zadbać o to, by maluchy nie bawiły się na podłodze przez około 2-3 dni. W przypadku dzieci, które jeszcze nie chodzą i poruszają się raczkując, lepszym rozwiązaniem jest opuszczenie domu na te kilka dni.
Dezynsekcja a koty i inne zwierzęta – w tym przypadku, podobnie jak u małych dzieci, należy dopilnować, by nie miały nadmiernego kontaktu z podłogą. Chodzi szczególnie o zlizywanie preparatu przez okres 2-3 dni. Jeśli nie jesteśmy w stanie dopilnować pupili, warto zadbać o ich nieobecność.
Teraz z pewnością wiecie już, czy dezynsekcja pomaga na pluskwy i jak wygląda dezynsekcja w bloku i w domu. W razie pytań zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu pod numerem telefonu 600 443 462.