Ładowanie...
Blog
Blog

Co odstrasza osy i szerszenie?

Co odstrasza osy i szerszenie?

Czy latem lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu? Pewnie tak! Niestety, w letnim wypoczynku często przeszkadzają nam osy i szerszenie. Mogą być one niebezpieczne dla naszego zdrowia. Wobec tego dziś dokładnie wyjaśnimy Ci, jak wytępić osy i co odstrasza szerszenie. Pomożemy Ci cieszyć się pięknem lata bez ryzyka napotkania groźnych owadów.

W skrócie:

Osy i szerszenie można odstraszyć dzięki roślinom o silnym zapachu, na przykład olejkom eterycznym.
Po to, by uniknąć os i szerszeni, warto unikać jaskrawych ubrań i mocnych perfum.
W celu pozbycie się gniazd os i szerszeni warto skorzystać z profesjonalnych usług dezynfekcji.

Co odstrasza osy?

Osy lubią słodkie aromaty owoców, napojów i potraw. To oznacza, że ich zapachy stanowią znakomity sposób na osy. Złapiesz je na coś słodkiego. Zrób pułapki z cukrem. Osy wpadną w Twoje sidła, zwabione wodą z cukrem lub sokiem owocowym.

Czy jest jeszcze jakiś sposób na to, jak odstraszać osy? Tak, zastosowanie olejków cytrynowego i goździkowego. Nasącz nimi wacik, a potem umieść go w miejscu, gdzie te owady są szczególnie kłopotliwe. Na pewno uciekną.

Co odstrasza osy? Coś, czego nie lubią. To zapachy niektórych roślin, chociażby mięty, bazylii, eukaliptusa czy lawendy. Posadź je w swoim ogrodzie, a jak na tacy podadzą Ci cudowny sposób na osy.

Jak odstraszać osy?

Możesz samemu pozbyć się uciążliwych owadów. Co w tym celu robić? Wprowadź do swojej codziennej rutyny te 3 zachowania:

  1. Unikaj jaskrawych kolorów i mocnych perfum – Osy lgną do jaskrawych kolorów i intensywne zapachy, dlatego unikaj takich ubrań i mocnych perfum.
  2. Przechowywanie jedzenia – Podczas pikników i grillów przechowuj jedzenie i napoje w zamkniętych pojemnikach.
  3. Utrzymuj czystość – Jeśli jadasz na świeżym powietrzu, zawsze sprzątaj po sobie, by resztkami nie kusić owadów.

Szerszenie – jak się pozbyć

Musisz wiedzieć, co odstrasza szerszenie. Są jeszcze groźniejsze od os!

Po pierwsze, używaj dymu. Te owady go nie lubią. Chcesz przegonić szerszenia? Rozpal kadzidełko lub ognisko.

Pamiętasz, że sposobem na osy są olejki eteryczne? Pomogą też na szerszenie! Wyjątkowo skuteczny jest olejek eukaliptusowy. Użyj także octu.

Czy wiesz, że szerszenie nie osiedlą się w pobliżu innego gniazda? Wykorzystaj to. Jeśli chcesz uniknąć spotkania z szerszeniami w swoim ogrodzie, zawieś w nim ich sztuczne gniazdo. Co odstrasza szerszenie? Spotkanie z innymi szerszeniami.

Czym odstraszyć osy?

Czasem wystarczą domowe sposoby. Znajdź miejsce, gdzie pojawiają się osy i spryskaj je octem i cytryną. Przy okazji rozpyl tam też zmielony czosnek zmieszany z wodą. Co jeszcze? Kilka kropli olejku z drzewa herbacianego dodane do wody w sprayu może pomóc w odstraszaniu os. Oto, czym odstraszyć osy.

Jak wytępić osy i szerszenie?

Używaj pułapek i naturalnych środków odstraszających owady. Pamiętaj jednak, że samodzielne wytępianie os i szerszeni jest niebezpieczne. Te owady są agresywne, zwłaszcza gdy czują zagrożenie.

Osy i szerszenie mogą zaatakować w obronie swojego gniazda, powodując bolesne użądlenia, które w skrajnych przypadkach skutkują reakcjami alergicznymi.

Wobec tego jak wytępić osy i szerszenie? Skorzystaj z profesjonalnych usług dezynsekcji. Profesjonaliści wiedzą, jak skutecznie i bezpiecznie usunąć groźne owady i ich gniazda.

Profesjonalne usługi dezynsekcji

Firma Efekt DDD oferuje profesjonalne usługi dezynsekcji obejmujące bezpieczne i skuteczne usuwanie gniazd os i szerszeni.

Dzięki doświadczeniu i specjalistycznemu sprzętowi, fachowcy z Efekt DDD potrafią skutecznie pozbyć się problemu, minimalizując ryzyko ataku niebezpiecznych dla zdrowia owadów na domowników i osób przebywających w pobliżu.

Osy i szerszenie są uciążliwe i niebezpieczne, szczególnie latem. Jeśli o tej porze roku spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu, wykorzystuj sposoby na ich odstraszanie i unikaj działań, które mogą je przyciągać. Jeśli znajdziesz gniazdo os lub szerszeni, skorzystaj z usług profesjonalnej firmy dezynsekcyjnej, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim.

Udostępnij na:

Ostatnio na Blogu

Chcesz wiedzieć więcej? Na blogu czekają artykuły i ciekawostki związane z tematyką naszych działań.