Ładowanie...
Blog
Blog

Pogryzły mnie pluskwy w hotelu – co robić?

Pogryzły mnie pluskwy w hotelu – co robić?

Pluskwy w hotelu, pensjonacie czy hostelu nie są już tylko nieuzasadnioną obawą, ale coraz częstszymi przypadkami, bez względu na rangę czy miejsce, w jakim znajduje się budynek. Opowieści znajomych, doniesienia gazet o pluskwach w znanych, pięciogwiazdkowych hotelach lub nasze własne doświadczenia prowadzą do tego, że każdy wyjazd wiąże się z niepotrzebnym stresem. Odwiedzasz w niedługim czasie Kraków, Wisłę, Skoczów, Zakopane, Białkę Tatrzańską lub inną miejscowość w Polsce lub za granicą i obawiasz się pluskiew? Nie wpadaj w panikę, ale przeczytaj nasz tekst i zanim jeszcze rozpakujesz z radością walizkę, upewnij się, że możesz spokojnie wypocząć.

Pluskwy w hotelu – co robić?

W czasie pobytu lub po powrocie do domu zauważyłeś specyficzne ślady na ciele? To mogły być pluskwy! Ślady ich ugryzień łączą się zazwyczaj w trójki i w skrajnych przypadkach możesz znaleźć na swoim ciele nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt ugryzień. Nie wpadaj jednak w panikę, rzadko zdarzają się reakcje alergiczne. Co jednak robić w tej sytuacji? Przede wszystkim jeśli źle się czujesz, powinieneś umówić się na wizytę do lekarza.

Po tym fakcie wypierz wszystkie swoje rzeczy w temperaturze 45 stopni C, nawet te, których nie miałeś okazji założyć. Wytrzep walizki lub potraktuj je parą z żelazka, które powinno usunąć pluskwy, jeśli przyjechały z tobą z urlopu. Co jednak, gdy zauważyłeś bytność insektów jeszcze w trakcie pobytu?

Pogryzienie przez pluskwy w hotelu – odszkodowanie i reklamacja

Jeśli uda ci się zauważyć pluskwy już w hotelu, koniecznie zgłoś ten fakt obsłudze i żądaj zamiany pokoi lub zwrotu poniesionych kosztów. W przypadku, gdy doznasz ugryzień, warto wszystko udokumentować i ubiegać się o odszkodowanie. Pomimo tego, że wydaje się to dosyć radykalne, w Polsce i na całym świecie toczy się wiele spraw o pogryzienie przez pluskwy, które w zależności od dowodów mają spore szanse na wygraną. O odszkodowanie można ubiegać się bezpośrednio u kierownika lub właściciela hotelu bądź przejść na drogę sądową, jeśli droga polubowna nie przyniesie żadnych rezultatów.

Jak sprawdzić pluskwy w hotelu

Pluskwy trudno dostrzec gołym okiem. Nie są to owady, które obnoszą się ze swoją obecnością, a raczej czekają w ukryciu na odpowiedni moment, w którym będą mogły żerować na człowieku. Jeśli chcecie trafnie je rozpoznać, należy poznać ich krótki rysopis. Pluskwa ma 4-6 mm długości, 3 mm szerokości i charakteryzuje się brunatnym ciałem. Ich populacji można poszukać na własną rękę, wypatrując owadów:

  • w zakamarkach i szczelinach łóżka,
  • w cokołach,
  • w zagłębieniach w tapetach, w murach,
  • w ramach obrazów lub za nimi,
  • w szafkach nocnych,
  • w pościeli,
  • w materacu lub w stelażu łóżka,
  • w lampkach nocnych.

Problem pluskiew można również rozpoznać po śladach, jakie pozostawiają insekty. Wprawne oko zauważy pancerze, które co pewien czas zrzucają.

Pluskwy w hotelu – sanepid może pomóc

Jeśli znaleźli się Państwo w sytuacji, w której zachodzi podejrzenie bytowania pluskiew lub innych insektów w hotelu, można, a nawet powinno się zgłosić ten fakt do odpowiednich jednostek. Sanepid ma obowiązek sprawdzić dany obiekt i jego czystość. Niestety pluskwy rzadko wynikają akurat z poziomu czystości, ale jeśli właściciele nie dbają o odpowiednie standardy i środki zapobiegawcze, może być konieczne odpluskwianie.

Pluskwy w hotelu – reklamacja to często za mało

Pluskwy w hotelu mogą przydarzyć się każdemu z nas, niezależnie od miejsca pobytu, dlatego sprawdzajmy zawsze pomieszczenia, ale również opinie o danym miejscu np. w Internecie! Jeśli do tej pory zdarzały się przypadki pogryzień, lepiej wybrać inne hotel do spędzenia kilku dni. Mamy nadzieję, że wiecie już teraz, gdzie zgłosić pluskwy w hotelu i co zrobić, jeśli spotka was taka przykra sytuacja.

Pamiętajcie o tym, że jeśli pomimo zabezpieczeń przywieziecie pluskwy do domu, tylko profesjonalna firma DDD usunie ten problem raz na zawsze. O pluskwach pisaliśmy już wcześniej, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

 

Jeśli pojawił się u Państwa problem insektów, zapraszamy do kontaktu – 600 443 462 – nie zwlekajcie, jeśli pluskwy rozmnożą się, ich usunięcie będzie jeszcze trudniejsze!

 
Udostępnij na:

Ostatnio na Blogu

Chcesz wiedzieć więcej? Na blogu czekają artykuły i ciekawostki związane z tematyką naszych działań.