Ładowanie...
Blog
Blog

Jak wygląda deratyzacja

Jak wygląda deratyzacja

Gryzonie są bardzo uciążliwymi stworzeniami, które mogą pojawić się nieproszone zarówno w budynkach prywatnych, jak i w wielu przedsiębiorstwach. Zamiast walczyć z problemem na własną rękę, warto skorzystać z usług profesjonalistów, zwalczających szczury, myszy, a nawet kuny i norniki. Co to jest deratyzacja i jak przebiega krok po kroku?

Deratyzacja – na czym polega

Czym jest deratyzacja? Deratyzacja to skuteczna i efektywna walka z gryzoniami, która może być przeprowadzona metodą mechaniczną, fizyczną, chemiczną bądź biologiczną. Szczury i myszy są nie tylko uciążliwe, ale także niebezpieczne, gdyż są nosicielami chorób takich jak Salmonella spp, Dżuma, Toksoplazmoza, Escherichia coli. Deratyzacja pozwala pozbyć się szkodników, które skażają produkty swoimi odchodami, niszczą magazynowaną żywność, a nawet instalacje w budynkach i same budynki. Problem usunięcia szkodników wiąże się także z długofalowym zabezpieczeniem obiektów przed gryzoniami, okresowym monitorowaniem przez firmę DDD oraz innymi czynnościami. Wiele zależy od skali problemu oraz jego przyczyn.

Deratyzacja – jak przebiega

Jak wygląda deratyzacja? Wszystko zależy od wybranej metody, dlatego trudno zawsze określić dokładny przebieg. Oto najpopularniejsze metody stosowane do walki z gryzoniami:

Metody mechaniczne – pułapki i inspekcje

Jedną z najpopularniejszych metod jest stosowanie pułapek sprężynowych, które muszą być zgodne z wymogami prawnymi, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo ludzi, szczególnie dzieci. Często stosuje się także pułapki żywołowne, polecane do miejsc, w których istnieje ryzyko skrzywdzenia innych zwierząt. Szkodnik złapany do takiej pułapki, zostaje unieszkodliwiony w humanitarny sposób. W przypadku tej metody ważna jest regularna inspekcja pułapek. 

Metody chemiczne – pestycydy i inne środki 

Metody chemiczne muszą być przeprowadzone z dużą ostrożnością, szczególnie w przypadku przemysłu spożywczego , gdzie zachodzi ryzyko skażenia żywności i zatrucia innych zwierząt.

Rodentycydy ostre i antykoagulanty

Rodentycydy ostre obniżają temperaturę gryzonia, powodując śmierć z powodu hipotermii, a antykoagulanty obniżają krzepliwość krwi, wywołując krwotok wewnętrzny u gryzonia i śmierć. Trutki mają opóźnione działanie, gdyż gryzoń pobierając je, nie odczuwa zagrożenia. Odpowiednie stężenie trucizny wywołuje bezbolesną śmierć zwierzęcia. 

 

Deratyzacja krok po kroku

Usługi deratyzacyjne zawsze rozpoczynamy od inspekcji wizualnej. Dzięki niej będzie można określić skalę problemu, rodzaj gryzonia i dobrać najskuteczniejszą metodę. Następnie zabezpieczamy teren, tworząc odpowiednio oznakowane strefy. Technicy DDD dokonują deratyzacji wybraną metodą i następnie analizują ją pod kątem skuteczności. W ostatnim kroku istotne jest dokładne sporządzenie dokumentacji i raportu, które będą stanowiły materiał wyjściowy w razie konieczności kolejnej deratyzacji.

Wiesz już, jak wygląda deratyzacja, ale czy wiesz, jak zabezpieczyć się przed myszami, szczurami, szkodnikami?

Deratyzacja w twojej firmie

Masz problem z gryzoniami, które pojawiły się w twojej firmie? Walka z gryzoniami bez odpowiedniej wiedzy jest nie tylko trudna, ale praktycznie nieskuteczna, dlatego zleć nam usługę, byśmy mogli rozwiązać twój problem skutecznie i bezpiecznie – 600 443 462.

 
Udostępnij na:

Ostatnio na Blogu

Chcesz wiedzieć więcej? Na blogu czekają artykuły i ciekawostki związane z tematyką naszych działań.