Ładowanie...
Blog
Blog

Uwaga na osy i szerszenie – upały im sprzyjają!

Uwaga na osy i szerszenie – upały im sprzyjają!

Słupki na termometrach pną się ciągle w górę, a strażacy notują coraz więcej zgłoszeń dotyczących niebezpiecznych gniazd szerszeni i os. Straż pożarna nie jest jednak zobligowana do ich usuwania! Pomóc nam może jedynie profesjonalna firma DDD, dla której likwidacja szerszeni Bielsko-Biała jest standardową interwencją w okresie letnim.

Upalne lato – palący problem

W czasie upalnego lata Straż Pożarna notuje nawet o 1/3 więcej interwencji w sprawie usuwania os Oświęcim. Niestety zajmują się oni wyłącznie sytuacjami zagrożenia życia oraz działają na obszarach budynków użyteczności publicznej takich jak szkoły, szpitale czy domy pomocy społecznej. W innych przypadkach służby na ogół jedynie zabezpieczają okolice gniazd, by osoby postronne nie zostały pokrzywdzone do czasu zlikwidowania problemu. Usuwanie szerszeni Oświęcim pozostawiają fachowcom z firmy DDD, którzy zajmą się problemem szybko i skutecznie.

Nie zbliżaj się – usuwanie szerszeni i os – Oświęcim i Bielsko biała pozostaw specjalistom

Pamiętajmy o tym, że nie wolno zbliżać się do gniazd szerszeni i os, które mogą zaatakować czując zagrożenie. Są najbardziej niebezpieczne dla osób uczulonych na ich jad, jednak duża ilość ukąszeń, szczególnie w miejsca newralgiczne, również może skończyć się w szpitalu. Lipiec i sierpień to czas osiedlania się szerszeni i os, dlatego nie ma co liczyć na to, że usuwanie os Bielsko-Biała to problem, który samoistnie się rozwiąże. Wysokie temperatury powodują, że owady są w ciągu dnia rozdrażnione, a znowu ciepłe noce sprzyjają ich rozmnażaniu.

Nie odstraszajmy – wezwijmy fachowców

Wzywając firmę DDD do usuwania os Oświęcim musimy upewnić się, z czym mamy do czynienia. Szerszenia trudno pomylić z pszczołą czy nawet osą, gdyż ma żółty odwłok w czarne pasy, a tułów czarny w rude plamy – jego długość wynosi od 24 mm. Mając jakikolwiek kontakt z owadami bądźmy ostrożni – nigdy nie wiemy jaka będzie reakcja naszego organizmu na użądlenia. Nie ma konkretnych środków, które mogą odstraszyć szerszenie bądź osy, jednak możemy zadziałać w drugą stronę. Nie pozostawiajmy w domu ani w ogrodzie słodkich pokarmów, napojów czy mięsa, gdyż larwy owadów żywią się pożywieniem bogatym w węglowodany i możemy zachęcić dorosłe osobniki do ataków.

Usuwanie szerszeni Oświęcim i Bielsko-Biała 

Jeśli upały nadal się utrzymają, usuwanie szerszeni Bielsko-Biała będzie zdarzało się coraz częściej. Nie wpadajmy jednak od razu w panikę, jeśli w domu lata pojedynczy owad – usuwanie os Oświęcim przez firmę DDD powinniśmy rozważyć, jeśli znajdziemy gniazdo lub zaobserwujemy duży rój. Owady są najbardziej agresywne wtedy, gdy chcemy je przegonić, zakleić ich gniazda czy spryskać je chemikaliami, dlatego nigdy nie działajmy na własną rękę!

Jeśli chcą uzyskać Państwo więcej informacji na temat przygotowania się do zabiegu dezynsekcji lub potrzebują Państwo pomocy w walce z insektami, zachęcamy do kontaktu – 600 443 462.

Obszar działania:

Obejmujemy opieką Małopolskę i województwo Śląskie.

 
Udostępnij na:

Ostatnio na Blogu

Chcesz wiedzieć więcej? Na blogu czekają artykuły i ciekawostki związane z tematyką naszych działań.