Ładowanie...
Blog
Blog

Sezon letni bez komarów – jak komfortowo wypocząć w domu i na wakacjach

Sezon letni bez komarów – jak komfortowo wypocząć w domu i na wakacjach

Latem więcej czasu spędzamy w przydomowym ogrodzie czy na działce. Niestety często błogi relaks zakłóca obecność komarów. Ich ciągłe odganianie nie sprzyja letniemu wypoczynkowi. Poszukajmy więc odpowiedzi na pytanie, jak się pozbyć tych uciążliwych intruzów w naszym domu i ogrodzie.

Jak odstraszyć komary – naturalne środki zapobiegawcze

Zacznijmy od środków naturalnych. Ich wykorzystanie powinno zainteresować wszystkich ogrodników oraz osoby, które dopiero rozpoczynają uciążliwą walkę z owadami. Jak odstraszyć komary? Na początek skorzystajmy z tego, co mamy w kuchni. Specjalnie przygotowane mieszanki olejków powinny skutecznie pozbyć się owadów. Dobrze działają aromaty takie jak miętowy, cytrynowy i lawendowy. Można również w walce z komarami wykorzystać rośliny takie jak komarzyca czy geranium. Owady nie tolerują ich zapachu. Dużą popularnością w walce z komarami cieszy się ocet, naturalny, bezpieczny środek, dzięki któremu możemy się pozbyć insektów z otoczenia. Wystarczy spryskać okna w mieszkaniu roztworem wody i octu. W pomieszczeniach mogą także znaleźć się takie środki jak lawenda, bazylia, mięta czy komarzyca. Jednocześnie rośliny zielone staną się ciekawym dodatkiem do aranżacji.

 

Preparaty chemiczne i inne skuteczne środki na komary

Działań, które możemy podjąć, by skutecznie zabezpieczyć swoje ciało przed ukąszeniami jest wiele. Przykładowo warto założyć moskitiery do okien. Wśród moskitier mamy do wyboru modele rolowane, które należy zwinąć jak rolety wewnętrzne, moskitiery magnetyczne, które przymocowuje się do okuć ramy okiennej za pomocą magnesów, dzięki czemu ich montaż i demontaż jest znacznie prostszy, a także moskitiery ramkowe, które montuje się za pomocą specjalnych uchwytów po dokładnym sprawdzeniu wymiaru ramy okiennej.

Popularne, skuteczne środki na komary są dostępne w aerozolu, kremie i żelu. Na komary działają te środki, w których składzie znajduje się DEET. Na wycieczkę, piknik czy wyprawę do lasu możemy wziąć ze sobą repelenty, które odstraszą owady.

Jeszcze inny sposób na walkę z komarami to zastosowanie lamp owadobójczych. Elektryczne lampy wytwarzają światło ultrafioletowe, które skutecznie wabi komary. Lampy owadobójcze rażące zaopatrzone są w siatkę pod napięciem. W momencie zetknięcia z nią owady giną. Pytanie, co zrobić, kiedy doraźne środki nie działają, a komary opanowały nasz ogród? Wtedy ratunkiem będzie odkomarzanie.

Odkomarzanie ogrodu – sprawdzony sposób na walkę z uciążliwymi owadami

Odkomarzanie to zdecydowanie najskuteczniejszy ze sposobów na to, by pozbyć się komarów na dłużej. Innymi słowy na danym terenie rozprowadzany jest preparat owadobójczy, który zwalcza komary i meszki. Preparat w formie mikrokropelek unosi się w powietrzu, a następnie osadza na roślinach i przedmiotach, likwidując owady. Taki środek zapobiegawczy jest niezwykle skuteczny. W zależności od tego, jakie warunki panują na zewnątrz, efekt odkomarzania ogrodu będzie się utrzymywał przez kilka tygodni. Przeprowadzając kilka zabiegów w ciągu sezonu wakacyjnego znacząco zwiększy komfort odpoczywania, gdyż jest bardzo skutecznym rozwiązaniem w zwalczaniu komarów.

Metoda naziemna polega na spryskaniu powierzchni mgłą zimnokropelkową -zamgławianie ULV. Jest to sposób podstawowy, wyróżniający się dużą skutecznością. Drugi ze sposobów to metoda zamgławiania na gorąco. Odkomarzanie ogrodu polega na tworzeniu ze środka chemicznego mgły, która dostaje się do różnych zakamarków, powodując śmierć owadów. Preparat w formie mgły dociera w trudno dostępne miejsca i przylega do roślin, a dodatek adjuwantu zapobiegającego zmywaniu insektycydu poprzez deszcze, wydłuża skuteczność działania zabiegu odkomarzania.

 

Odkomarzanie ogrodu – kiedy przeprowadzić i dlaczego warto?

Odkomarzanie najlepiej wykonać na większych obszarach po to, by zwiększyć jego skuteczność. Zaleca się, by przeprowadzić je późnym popołudniem, wieczorem, aby zapewnić bezpieczeństwo ludziom, a także owadom zapylającym rośliny. Takie środki pozwolą skutecznie pozbyć się komarów z posesji. Zabieg jest bezpieczny dla roślinności oraz środowiska. Przed przeprowadzeniem odkomarzania warto sprzątnąć ogród, pozbyć się z niego zabawek czy zabezpieczyć meble przed działaniem środka. Czy warto przeprowadzić odkomarzanie? Zdecydowanie tak! Poniższa grafika przedstawia najważniejsze korzyści wynikające z realizacji usługi.

 

Letni wypoczynek bez uciążliwych komarów

Latające owady to powszechny problem latem. Ich obecność może skutecznie popsuć komfortowy wypoczynek. Szczególnie irytujące jest, kiedy dostaną się one do naszych pomieszczeń. Walczmy z nimi skutecznie. Pamiętajmy również o regularnych pracach porządkowych w swoim ogrodzie. Nie tylko gęste zarośla, ale też zbiorniki ze stojącą wodą czy zwykłe zbiorniki na deszczówkę mogą stać się miejscem wylęgu komarów. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby zadbać kompleksowo o swoje otoczenie i zlecić odkomarzanie, które jest rozwiązaniem o wysokim poziomie skuteczności.

 
Udostępnij na:

Ostatnio na Blogu

Chcesz wiedzieć więcej? Na blogu czekają artykuły i ciekawostki związane z tematyką naszych działań.