Ładowanie...
Blog
Blog

Jak zabezpieczyć się przed myszami, szczurami, szkodnikami?

Jak zabezpieczyć się przed myszami, szczurami, szkodnikami?

Każdy budynek, niezależnie od tego czy jest to budynek mieszkalny, restauracja czy działalność niezwiązana z żywnością, jest narażony na atak gryzoni, które nie tylko wywołują u nas obrzydzenie, ale przede wszystkim przenoszą groźne choroby! Jak opracować plan całorocznej kontroli gryzoni, by zabezpieczyć się przed nimi i kiedy wzywać na pomoc profesjonalną firmę DDD?

Wiosna i lato – dopilnuj żeby szkodniki nie pojawiły się w pobliżu

Najlepszym sposobem na to, by zabezpieczyć budynki przed gryzoniami wiosną lub latem, jest monitorowanie przestrzeni wokół nich i zwracanie uwagi na wszelką dodatkową aktywność, by móc jak najszybciej zareagować. Jeśli zobaczymy znak ich obecności przy fundamentach, dachu czy w przestrzeniach wokół drzwi i okien należy wezwać profesjonalistów z firmy DDD.

W okresie letnim myszy i szczury zbierają pożywienie na chłodne miesiące, które zapewni im przetrwanie. By zabezpieczyć budynek przed gryzoniami należy w dalszym ciągu kontrolować ich aktywność.

Jak zabezpieczyć dom przed myszami, szczurami, szkodnikami – co możemy jeszcze zrobić:

– zabezpiecz wszystkie otwory w budynku – zarówno te służące odpowiedniej wentylacji, jak i te, które pojawiły się np. z powodu niszczenia murów;
– uszczelnij okna piwniczne;
– wzmocnij progi, futryny czy skrzydła drzwi materiałami, które utrudniają przedostanie się gryzoni;
– zabezpiecz miejsca prowadzenia rur i przewodów;
– zakryj otwory ściekowe i studzienki kanalizacyjne;
– zadbaj o solidne ocieplenie budynku, by gryzonie nie przedostały się przez styropian.

Jesień i zima – czy czas na deratyzację?

Zarówno jesienią, jak i zimą, gdy warunki pogodowe zaczynają się pogarszać, gryzonie zaczynają szukać schronienia i mogą zasiedlić się w naszym budynku. Warto przede wszystkim szukać ich oznak aktywności takich jak uryna czy odchody oraz nadgryzionych elementów budynku czy wyposażenia.

Niestety gryzonie bywają bardzo uciążliwe i szczególnie w dużych budynkach walka z nimi na własną rękę bywa nieskuteczna. Oferujemy swoje usługi w zakresie deratyzacji, która obejmuje nie tylko szybką i skuteczną likwidację szczurów, myszy czy innych gryzoni, ale również wdrożenie odpowiednich środków ochronnych przed nimi. Dysponujemy całym szeregiem specjalistycznych preparatów oraz metod, które stosujemy z powodzeniem od wielu lat. Więcej możesz przeczytać w naszej Ofercie.

 

Potrzebujesz pozbyć się gryzoni? Zadzwoń do nas na nr. 600 443 462 – obejmujemy opieką firmy z małopolski oraz województwa śląskiego.

 
Udostępnij na:

Ostatnio na Blogu

Chcesz wiedzieć więcej? Na blogu czekają artykuły i ciekawostki związane z tematyką naszych działań.