Ładowanie...
Dezynsekcja Kraków

Dezynsekcja Kraków

Dezynsekcja Kraków: Usuwanie gniazd os i szerszeni

Usuwanie gniazd os i szerszeni to najpopularniejsze i główne zabiegi dotyczące zwalczania szkodników sezonowych. Gniazda te mieszczą się w zróżnicowanych, często też trudno dostępnych i nieprzewidywalnych dla człowieka miejscach. Przez to w pierwszym momencie mogą być trudne do zauważenia. Jeżeli zauważyłeś jednak wzmożoną aktywność os lub szerszeni w swoim otoczeniu, warto zachować szczególną ostrożność. Fakt ten może bowiem oznaczać, że w okolicy znajduje się gniazdo tych problematycznych i niebezpiecznych owadów.

Dezynsekcja

Zwalczanie os i szerszeni Kraków – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Pamiętaj, że samodzielna likwidacja gniazd os i szerszeni jest bardzo niebezpieczna. Usuwanie gniazda na własną rękę niesie duże ryzyko, które może być bardzo przykre dla Ciebie i Twojej rodziny. Ukąszenia szerszeni i os są niezwykle niebezpieczne, szczególnie dla dzieci i dla osób uczulonych na jad szerszeni lub os. W niektórych przypadkach ukąszenia mogą być nawet śmiertelne! Dlatego pamiętaj, aby nigdy nie pomijać dostrzeżonych przez siebie gniazd os i szerszeni, ponieważ gniazda z czasem będą się powiększać i dezynsekcja będzie coraz trudniejsza do przeprowadzenia.

Jeśli jednak zdecydujesz się na samodzielne zwalczanie os lub szerszeni, pamiętaj, aby zachować szczególne środki ostrożności, które zapewnią bezpieczeństwo. Najbardziej bezpieczne i skutecznie będzie jednak usunięcie owadów ze swojej posesji lub domu przez profesjonalną firmę. Zamów usługę dezynsekcji i pamiętaj, że im szybciej, tym lepiej.

Profesjonalne usuwanie gniazda os i szerszeni Kraków

Firma Efekt DDD zajmuje się profesjonalnym zwalczaniem os i szerszeni w Krakowie i okolicach. Na Państwa życzenie dotrzemy do Krakowa lub w inne miejsce na terenie województwa śląskiego i małopolskiego i skutecznie pozbędziemy się niechcianych os i szerszeni. Usuwamy gniazda skutecznie i bezpiecznie, z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu do dezynsekcji. Mamy wieloletnie doświadczenie w pozbywaniu się gniazd os i szerszeni w Krakowie oraz w wielu innych miejscowościach.

Dezynsekcja

Dezynsekcja Kraków: Firma Efekt DDD poleca swoje usługi dezynsekcyjne na terenie Krakowa.

Skuteczna dezynsekcja Kraków

Usługi dezynsekcyjne polegają na wytępieniu szkodliwych owadów, zwłaszcza tych pasożytniczych, takich jak np. muchy, komary, wszy, pchły, pluskwy i karaluchy. Warto pamiętać, że skuteczna dezynsekcja to nie tylko likwidacja szkodników, ale także usunięcie jaj i larw szkodników. Ich eliminacja jest istotna ze względów sanitarnych dla bezpieczeństwa:

 • obiektów mieszkalnych;
 • miejsc prowadzonej działalności gospodarczej, np. gastronomii i hotelarstwa;
 • przestrzeni publicznej.

Dezynsekcje w naszej firmie wykonuje się z użyciem preparatów chemicznych, oprysku, ULV, zamgławiania i żelowania. Szkodniki likwiduje mechaniczne wyłapywanie, trzepanie i oczyszczanie stosownych przedmiotów lub akcesoriów używanych w mieszkaniu i firmie. Używamy środki najwyższej klasy odpowiednie do specyfiki i występowania tępionych owadów. Stosujemy metody dezynsekcji bezpieczne dla ludzi i otoczenia spełniające wszelkie określone prawem normy. Posiadamy wymagane przygotowanie zawodowe oraz niezbędne doświadczenie aby dokonywać likwidacji niechcianych szkodników, wciąż podnosząc kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach, seminariach, czy tematycznych targach związanych z DDD.

Dokonując dezynsekcji pozostajemy w stałym kontakcie z klientem. Udzielamy gwarancji na wykonane czynności dezynsekcyjne, wystawiamy także stosowną dokumentację wymaganą przez organy nadrzędne. Każde zgłoszenie traktujemy z należytą powagą, najwyższym zaangażowaniem i w razie potrzeby z poszanowaniem anonimowości naszych klientów.

Dezynsekcja Kraków: Usuwanie pluskiew

Efekt DDD zajmuje się skuteczną likwidacją pluskiew domowych. Pluskwy żywią się krwią zwierząt i ludzi, przebywają najczęściej w miejscach, w których mają najłatwiejszy dostęp do pożywienia (np. łóżka – materac i pościel). Pluskwy potrafią przetrwać bez pożywienia nawet kilka miesięcy, wprowadzając się w długą hibernację. Są szczególnie uciążliwe i nie znikają same, dlatego należy je usunąć. Samodzielna dezynsekcja pluskwy domowej jest jednak nieskuteczna, a wręcz nierealna. Czynności dezynsekcji należy powtarzać w określonych odstępach czasu i przy odpowiednich technikach, zależnie od ilości występujących insektów.

Działamy zachowując całkowitą dyskrecję, mając na uwadze dobro klientów. Nie jest prawdą, że pluskwy występują jedynie w zaniedbanych i brudnych mieszkaniach, ale mogą się one rozprzestrzenić niemal w każdym domu, obiekcie noclegowym i zakładzie pracy. Pluskwy mogą przenosić się podczas podróży, z różnych miejsc publicznych, a także z innych sąsiadujących siedzib. Jeżeli zauważysz te szkodniki, działaj natychmiast!

Nasza firma dokonuje usuwania pluskiew w Krakowie zgodnie z obowiązującymi standardami, stosując profesjonalny sprzęt, nowoczesne i sprawdzone metody i technologie oraz środki chemiczne. Zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu i zadzwoń po fachową pomoc. Efekt DDD usunie skutecznie pluskwy w Twoim domu lub firmie w Krakowie i okolicach.

Dezynsekcja Kraków: Zwalczanie komarów, kleszczy i meszek

Lato i wiosna to czas, w którym szczególnie uciążliwe są komary, meszki oraz kleszcze, które wpływają zarówno na komfort, jak i na nasze bezpieczeństwo. W Polsce występuje aż 47 gatunków komarów, 48 gatunków meszek i około 20 gatunków kleszczy! Owady te występują szczególnie wokół miejsc takich jak:

  • zbiorniki stałe: jeziora, stawy, sadzawki;
  • rzeki;
  • rozlewiska i tereny podmokłe.

Jeśli twój dom, działka lub działalność znajdują się w takim miejscu, zabezpiecz siebie i swoich gości przed dyskomfortem i szkodliwymi ukąszeniami komarów i meszek i kleszczy. Skuteczne zapieczenie narażonego miejsca przed komarami pozwoli na spokojne i swobodne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Skutecznie usuniemy niechciane owady w ogrodach, na działkach oraz terenach prowadzonych działalności w Krakowie i okolicach, skutecznie zabezpieczając narażone miejsca. Dobieramy stosowne metody po rozpoznaniu terenu, narażenia na wielkość występującej populacji, porę roku, możliwość wystąpienia opadów. Naszą wizytówką jest wielu zadowolonych klientów.

Dezynsekcja

Dezynsekcja Kraków: Likwidacja prusaków i karaluchów

Najpopularniejszymi karaczanami są karaluchy i prusaki, są one powszechnymi szkodnikami sanitarnymi. Mogą one powodować wiele chorób bakteryjnych i wirusowych, zanieczyszczać produkty żywnościowe oraz powodować alergię – ich odchody są silnymi alergenami. Ich organizmy są niezwykle silne, więc samodzielne próby zwalczania są raczej nieskuteczne, ponieważ dostępne środki zwalczają tylko najsłabsze osobniki, nawet po kilku przeprowadzonych próbach.

Specjalizujemy się w likwidacji siedlisk karaczanów opierając się na wiedzy i doświadczeniu:

   • stosujemy skuteczne, rotacyjne metody do walki ze szkodnikami;
   • usuwamy karaczany bez zakłócania normalnego trybu życia i pracy;
   • aplikujemy środki najwyższej jakości.

Masz problem z karaluchami lub prusakami? Zadzwoń i przekonaj się o skuteczności naszych działań w likwidacji ze szkodnikami w Krakowie i okolicach.

Dezynsekcja Kraków: Eliminacja mrówek faraona

Mrówki faraonki są wyjątkowo uciążliwe i często trudno usunąć je ogólnodostępnymi środkami owadobójczymi. Cała kolonia mrówek może rozrosnąć się z jednej mrówki robotnicy, której udało się przeżyć, z jednego ocalałego jaja! Najszybszym i najskuteczniejszym sposobem usunięcia mrówek faraona jest wezwanie specjalisty. Po rozpoznaniu miejsca, w którym występują mrówki nasz pracownik wybierze odpowiednie środki i metody do likwidacji ich gniazda. Nasza firma stosuje skuteczne i kompleksowe materiały do zwalczania mrówek faraona, które pozbędą się z Twojego domostwa całej kolonii mrówek.

Dezynsekcja

FAQ

1. Jakie owady można wytępić usługą dezynsekcji?

 • osy;
 • szerszenie;
 • komary;
 • pluskwy;
 • karaluchy;
 • prusaki;
 • muchy;
 • wszy;
 • kleszcze;
 • meszki;
 • mole;
 • mklik mączny;
 • omacnica spichrzanka.

2. Jakie są główne metody dezynsekcji?

 • chemiczne: opryski ze środków owadobójczych
 • mechaniczne / manualne: wyłapywanie, trzepanie oraz oczyszczanie
 • fizyczne: para wodna, gorące powietrze, ogień, szron, promieniowanie

3. W jakich lokalizacjach można najczęściej spotkać gniazda os?

 • ogródki działkowe: w domkach, na drzewach;
 • lokale użyteczności publicznej: strychy, balkony, spody parapetów, poddasza, otwory w elewacji;
 • budynki mieszkalne: strychy, balkony, spody parapetów, poddasza;
 • prywatne posesje: garaże, szopy, altanki, poddasza, gniazda w ziemi, gniazda na drzewach.

Pamiętaj! Usuwanie gniazd os i szerszeni bywa utrudnione, ponieważ owady często budują je w bezpiecznych dla nich, ale mniej dostępnych i mniej widocznych miejscach.

4. Co robić, jeśli zaobserwowano gniazdo lub wzmożoną aktywność os i szerszeni?

 • nie bagatelizuj owadów – nawet jeśli nie widać gniazda, może być ono ukryte;
 • zachowaj szczególne środki ostrożności (np. gruba warstwa ubrań, zabezpieczenie głowy i rąk);
 • spróbuj zlokalizować gniazdo;
 • jeśli gniazdo jest małe, zaopatrz się w potrzebne środki do dezynsekcji i spróbuj usunąć je samodzielnie, pamiętając o środkach ostrożności

  Uwaga! Samodzielne usuwanie gniazd os i szerszeni jest bardzo niebezpieczne. Polecamy zlecić dezynsekcję profesjonalistom.

 • skontaktuj się z profesjonalną firmą świadczącą dezynsekcję i zleć usunięcie gniazda.

Efekt DDD w liczbach

Nasza skuteczność to połączenie lat doświadczenia i własnych, sprawdzonych metod działania. Wiemy, jak działać skutecznie i profesjonalnie, zachowując wciąż indywidualne podejście do każdego z naszych kolejnych zleceń.
16
Lat na rynku
18000
Wykonanych usług
100%
Skuteczności
5000
Zadowolonych klientów