Ładowanie...
Spółdzielnie mieszkaniowe
Spółdzielnie mieszkaniowe

Z profesjonalnych usług z zakresu deratyzacji, dezynfekcji oraz dezynsekcji regularnie korzystają spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe. Takie pomieszczenia jak klatki schodowe, korytarze, zsypy, komory śmietnikowe czy garaże podziemne w blokach i innych budynkach spółdzielczych powinny być regularnie dezynfekowane, z kolei deratyzacja jest tutaj obowiązkiem regulowanym prawnie. Potrzebujesz firmy, która zaoferuje ci szeroką gamę usług niezbędnych do pozbycia się gryzoni, bakterii, pleśni i grzybów w budynkach spółdzielczych? W Efekt DDD stosujemy nowoczesne rozwiązania i narzędzia, co pozwala nam szybko zidentyfikować źródło problemu i odpowiednio zoptymalizować metody działania.

Deratyzacja w spółdzielniach i wspólnotach – przepisy

Według ustawy z dn. 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych na właścicielach obiektów budowlanych oraz działek spoczywa obowiązek regularnej deratyzacji, również w formie prewencyjnej – jeśli w budynku i jego bezpośredniej okolicy nie ma śladów gryzoni. Powinnością spółdzielni jest zapewnienie mieszkańcom komfortowych i – co najważniejsze – bezpiecznych warunków życia. Dlatego też najczęściej 2 razy w roku (na wiosnę i na jesień) stosuje się działania profilaktyczne, deratyzacja według przepisów musi być z kolei wykonana niezwłocznie za każdym razem, kiedy obecność gryzoni zostanie zauważona.

Obowiązek deratyzacji a samodzielne działania

Spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa jest więc odpowiedzialna zarówno za usuwanie szkodników, jak również zabezpieczanie obiektów przed ich pojawieniem się w przyszłości. Teoretycznie takie działania można wdrożyć na własną rękę, praktycznie jednak samodzielna deratyzacja przy użyciu łapek i środków dostępnych w sklepach przemysłowych może okazać się skuteczna tylko przy niewielkiej ilości gryzoni. Te jednak rozmnażają się bardzo szybko, zwlekanie w tej sytuacji więc może tylko pogorszyć sprawę. Jeśli nie chcesz tracić czasu na nieskuteczne próby i wolisz przeprowadzić deratyzację szybko i skutecznie, najlepiej będzie zlecić to zadanie profesjonalnej firmie.

Zaufaj specjalistom!

W przypadku odkrycia obecności gryzoni w budynkach spółdzielczych warto najpierw rozpoznać rozmiary problemu, następnie dobrać odpowiednią metodę deratyzacji, zaplanować kolejne kroki i wreszcie przejść do sprawnego działania. W Efekt DDD świadczymy kompleksowe usługi, w dodatku możemy pochwalić się prawie 20-letnim doświadczeniem w branży. Kiedy nasi specjaliści pojawią się na miejscu, ty możesz wrócić do swoich spraw, my zajmiemy się twoim problemem.

FAQ

Masz wątpliwości lub pytania dotyczące usług DDD? Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Działania profilaktyczne w tym zakresie zazwyczaj sprowadzają się do przeprowadzenia zapobiegawczej deratyzacji dwa razy do roku: na wiosnę i na jesień. Przepisy jednak wyraźnie zaznaczają, że podjęcie działań jest konieczne za każdym razem, kiedy tylko obecność gryzoni zostanie zauważona.

Procedurę na miejscu rozpoczynamy od starannej inspekcji, w celu określenia skali problemu. Następnie czas na dobranie metod deratyzacji i przejście do działania. Zabezpieczamy teren, przeprowadzamy deratyzację, a po wszystkim przygotowujemy dokumentację i raport wykonania zlecenia.

Obowiązek deratyzacji w budynkach spółdzielczych dotyczy pomieszczeń wspólnych takich jak klatki schodowe, komory śmietnikowe, korytarze, zsypy czy garaże podziemne. Obowiązek deratyzacji w samym mieszkaniu leży po stronie właściciela mieszkania.