Masz szkodniki? zadzwoń teraz!
600 443 462

Blog

Szczury w restauracji – jak się ich pozbyć?

 Szczury w restauracji – jak się ich pozbyć?

Gryzonie regularnie pojawiające się w lokalach gastronomicznych to problem, który dotyka zarówno niewielkie bary i kawiarnie, jak również luksusowe restauracje. Kwestia ta wiąże się nie tylko z przepisami bezpieczeństwa, higieny oraz komfortem pracy w danym miejscu, ale także opinią publiczną. Jak pozbyć się szczurów z restauracji, dlaczego jest to konieczne oraz jak przebiega deratyzacja w lokalach gastronomicznych?

Czytaj więcej...

 

Jak przygotować biuro na powrót zatrudnionych do pracy?

 

Jak przygotować biuro na powrót zatrudnionych do pracy?

Z badań wynika, że coraz więcej pracowników firm wraca z home office do pracy stacjonarnej. Najszybciej ci, którzy realizowali swoje zadania w trybie hybrydowym. Przed pracodawcami pojawiło się więc nowe wyzwanie, by zapewnić zatrudnionym możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa przed zakażeniem wirusem. W tym artykule opowiemy o standardach pracy. Jak przygotować biuro, które przez kilka tygodni czy też miesięcy stało puste, by pracownicy mogli bezpiecznie wrócić do stacjonarnego trybu wykonywania swoich obowiązków?

Czytaj więcej...

 

Sezon letni bez komarów – jak komfortowo wypocząć w domu i na wakacjach

 

Sezon letni bez komarów 

Latem więcej czasu spędzamy w przydomowym ogrodzie czy na działce. Niestety często błogi relaks zakłóca obecność komarów. Ich ciągłe odganianie nie sprzyja letniemu wypoczynkowi. Poszukajmy więc odpowiedzi na pytanie, jak się pozbyć tych uciążliwych intruzów w naszym domu i ogrodzie.

Czytaj więcej...

 

Ozonowanie - sposób na zdrowie

 

Ozonowanie - sposób na zdrowie

Ozonowanie jest naturalnym, niezwykle skutecznym i szybkim sposobem na oczyszczenie powietrza i powierzchni poprzez proces utleniania, bez użycia środków chemicznych. Po wykonaniu zabiegu ozonowania powietrze w pomieszczeniach staje się czyste i wolne od wszelkich patogenów. Powietrze dobrej jakości i ozon mają bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie i zdrowie, dlatego też zabieg ozonowania staje się coraz popularniejszy. Co daje ozonowanie pomieszczeń, na czym polega i czy jest ryzyko zatrucia ozonem?

Czytaj więcej...

Deratyzacja w gospodarstwie rolnym

 

Deratyzacja w gospodarstwie rolnym

Zbliżająca się jesień jest okresem wzmożonej aktywności gryzoni, które na pustoszejących polach znajdują coraz mniej pożywienia, uciekając do gospodarstw rolnych. Z tego powodu warto jak najszybciej odpowiednio zabezpieczyć się przed szkodnikami i poznać najskuteczniejsze sposoby walki. Zwalczanie szczurów w gospodarstwach rolnych jest stałym problem, z którym borykają się rolnicy na całym terenie Polski. Dowiedz się, jakie zniszczenia są w stanie dokonać szczury i myszy oraz kiedy skorzystać z usług specjalistów DDD.

Czytaj więcej...

Co zrobić gdy ugryzie pszczoła lub osa

 

Co zrobić gdy ugryzie pszczoła lub osa

Pszczoły i osy są aktywne szczególnie latem, zagrażając zarówno bartnikom, jak i osobom niezwiązanym z pszczelarstwem, które spędzają czas na świeżym powietrzu spożywając słodkie napoje i posiłki. Owady zachęcane zapachem szukają żywności, nierzadko traktując nas jako zagrożenie. Ich niepokój kończy się często bolesnym ukąszeniem, które w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do śmierci. Sprawdźcie co należy zrobić po ugryzieniu pszczoły i osy, by nie tylko złagodzić ból, ale również uniknąć poważniejszych konsekwencji.

Czytaj więcej...

Zwalczanie kleszczy na terenach zielonych

 

Zwalczanie kleszczy na terenach zielonych

Kleszcze są groźnymi pajęczakami, których aktywność nasila się w okresie wiosenno-letnim, choć może przedłużyć się nawet do wczesnej jesieni. Dlaczego kleszcze są groźne? Ponieważ przenoszą liczne choroby, które mogą wywołać znaczące szkody w organizmie takie jak zapalenie mózgu i boreliozę. Zobaczcie, jak pozbyć się kleszczy z ogrodu oraz innych terenów i kiedy warto wynająć usługi profesjonalistów.

Czytaj więcej...

Dezynfekcja po koronawirusie - kiedy warto skorzystać?

 

Dezynfekcja po koronawirusie - kiedy warto skorzystać?

Koronawirus jest od kilku miesięcy stałym problemem dla wielu instytucji, a także dla osób prywatnych. Wciąż rosnąca liczba zachorowań sprawia, że musimy przestrzegać reżimu sanitarnego, by ograniczyć jego rozprzestrzenianie. Jak powinna wyglądać dezynfekcja po koronawirusie, jeśli wykryto go wśród pracownika w biurze, w przedszkolu, w hotelu czy w restauracji? Na czym polega skuteczne odkażanie pomieszczeń, które pozwoli zatrzymać wirus?

Czytaj więcej...

Deratyzacja w domu, mieszkaniu i w pracy – kto jest za nią odpowiedzialny?

 

Deratyzacja - kto jest za nią odpowiedzialny?

Myszy i szczury mogą pojawić się wszędzie – czy to w sklepie, w zakładzie pracy, a także w prywatnym domu i w mieszkaniu. Zakładając, że nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z zaistniałym problemem, musimy wiedzieć do kogo zwrócić się o pomoc i jakie są ceny deratyzacji. Zobaczcie kto jest za nią odpowiedzialny w sklepach, mieszkaniach i ile to wszystko kosztuje.

Czytaj więcej...

Audyt biologa terenowego i wymagania higieniczne systemów produkcji i obrotu żywnością

 

Audyt biologa terenowego

Czym zajmuje się biolog terenowy i kto może nim zostać? Kiedy wezwać specjalistę do zakładu? Poznajcie najważniejsze zadania biologa terenowego oraz wymagania higieniczne systemów produkcji i obrotu żywnością, z którymi wiąże się jego praca.

Czytaj więcej...

Co to jest dezodoryzacja i kiedy warto ją przeprowadzić

 

dezodoryzacja

Słyszałeś o pojęciu dezodoryzacji i nie wiesz dokładnie, na czym polega? A może borykasz się z problemem nieprzyjemnych zapachów w domu, w biurze lub np. w swoim hotelu lub restauracji? Dowiedz się, co to jest dezodoryzacja i kiedy oraz dlaczego warto ją przeprowadzić.

Czytaj więcej...

Ozonowanie w domu i w mieszkaniu

 

ozonowanie

Ozonowanie jest stosowanym powszechnie sposobem dezynfekcji, które może odbyć się także w domach i w mieszkaniach. Czy jest to zabieg bezpieczny i na czym on właściwie polega? Dowiedzcie się, czy ozonowanie to to samo do odgrzybianie, co daje zastosowanie tego zabiegu po pożarze, zalaniu i innych przykrych okolicznościach, które mogą spotkać każdego z nas.

Czytaj więcej...

Zwalczanie pcheł w domu

zwalczanie pcheł w domu 

Twój pies nagle zaczął się częściej drapać lub z innych powodów podejrzewasz, że masz w domu pchły? Dowiedz się, jak sprawdzić ich obecność oraz jakie kroki należy zastosować. Czy zwalczanie pcheł można skutecznie przeprowadzić na własną rękę? Czy dezynsekcja i dezynfekcja na pchły oznaczają to samo?

Czytaj więcej...

Co to jest fumigacja i kiedy możesz jej potrzebować

Co to jest fumigacja

Prowadzisz przedsiębiorstwo i chcesz pozbyć się szkodników? A może zakładasz firmę transportową i z przepisów wynika, że musisz przeprowadzić fumigację? Zobacz na czym polega ten zabieg i w jakich branżach jest najczęściej wykorzystywany. Dowiedz się również, czy jest on bezpieczny dla ludzi oraz kto może go wykonać.

Czytaj więcej...

Jak uchronić się przed myszami i szczurami?

Likwidacja szczurów i myszy

Myszy i szczury stają się zmorą szczególnie jesienią i zimą, gdy nie mogą już żerować na polach czy poza budynkami, szukając schronienia przed niskimi temperaturami. Skąd się biorą szczury w domu i jakie są tego konsekwencje? Kiedy należy skorzystać z usług deratyzacji, a kiedy można zwalczać gryzonie na własną rękę?

Czytaj więcej...

Q&A o dezynfekcji – czyli wszystko co chciałeś wiedzieć

Dezynfekcja mieszkania

Usługi dezynfekcyjne służą odkażaniu miejsc publicznych i prywatnych, które mogą być lub były narażone na działanie mikroorganizmów. Kiedy jednak warto rozważyć skorzystanie z usług firmy DDD? Jak przygotować się do zabiegu i co trzeba wiedzieć o samym procesie dezynfekcji?

Czytaj więcej...

Jak wygląda dezynsekcja

Jak wygląda dezynsekcja

Wiele osób zadaje sobie pytania, czy dezynsekcja jest skuteczna, czy można ją przeprowadzić jeśli w domu mieszkają małe dzieci i jak przebiega jej proces. Dzisiaj przygotowaliśmy kilka podstawowych informacji, które odpowiedzą na najważniejsze pytania. 

Czytaj więcej...

Jak wygląda deratyzacja

Jak wygląda deratyzacja

Gryzonie są bardzo uciążliwymi stworzeniami, które mogą pojawić się nieproszone zarówno w budynkach prywatnych, jak i w wielu przedsiębiorstwach. Zamiast walczyć z problemem na własną rękę, warto skorzystać z usług profesjonalistów, zwalczających szczury, myszy, a nawet kuny i norniki. Co to jest deratyzacja i jak przebiega krok po kroku?

Czytaj więcej...

Osy i szerszenie? Dowiedz się, jak i kiedy pozbyć się ich raz na zawsze

Osy i szerszenie? Dowiedz się, jak i kiedy pozbyć się ich raz na zawsze

Gniazdo szerszeni lub os może przysporzyć nam sporo kłopotów. Owady te bywają agresywne i boleśnie żądlą, co może skończyć się nawet śmiercią w przypadku osób uczulonych na ich jad. Kiedy i jak pozbyć się szerszeni i os? Czy można te czynności przeprowadzać samodzielnie, czy lepiej zdać się na firmę DDD?

Czytaj więcej...

Pogryzły mnie pluskwy w hotelu – co robić?

Pluskwy w hotelu

Pluskwy w hotelu, pensjonacie czy hostelu nie są już tylko nieuzasadnioną obawą, ale coraz częstszymi przypadkami, bez względu na rangę czy miejsce, w jakim znajduje się budynek. Opowieści znajomych, doniesienia gazet o pluskwach w znanych, pięciogwiazdkowych hotelach lub nasze własne doświadczenia prowadzą do tego, że każdy wyjazd wiąże się z niepotrzebnym stresem. Odwiedzasz w niedługim czasie Kraków, Wisłę, Skoczów lub inną miejscowość w Polsce lub za granicą i obawiasz się pluskiew? Nie wpadaj w panikę, ale przeczytaj nasz tekst i zanim jeszcze rozpakujesz z radością walizkę, upewnij się, że możesz spokojnie wypocząć.

Czytaj więcej...

 

Popularne standardy bezpieczeństwa żywności - IFS, BRC, TFMS

Standard IFS i BRC

By zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo żywności, opracowuje się standardy o zasięgu międzynarodowym, które mają minimalizować ryzyko nieprawidłowości, zwłaszcza wśród produktów sprzedawanych przez sieci handlowe. Uzyskanie certyfikacji przynosi szereg korzyści, dlatego warto wiedzieć, jakie są podstawowe różnice między systemami i jak wyglądają wymogi przy produkcji żywności. Opowiemy pokrótce o standardach BRC, IFS i TFMS, które mają podobną genezę, mając za zadanie utrzymać jakość żywności na stałym poziomie.

Czytaj więcej...

 

Jak zabezpieczyć się przed prusakami - karaluchami?

Jak zabezpieczyć się przed prusakami - karaluchami?

Prusaki i karaluchy to zmora wielu mieszkań i domów. Budzą wstręt, obrzydzenie i sprawiają, że jedyne czego chcemy, to wynieść się z budynku, by nie mieć z nimi do czynienia. Niestety, gdy pojawią się we wnętrzach, nie poradzimy sobie z nimi samodzielnie, a najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy DDD. Jak jednak zabezpieczyć się przed prusakami i karaluchami? Na co zwrócić uwagę, by ten problem nigdy się nie pojawił lub jego ryzyko zaistnienia było minimalne?

Czytaj więcej...


Jak zabezpieczyć się przed myszami, szczurami, szkodnikami?

Jak zabezpieczyć się przed myszami, szczurami, szkodnikami?

Każdy budynek, niezależnie od tego czy jest to budynek mieszkalny, restauracja czy działalność niezwiązana z żywnością, jest narażony na atak gryzoni, które nie tylko wywołują u nas obrzydzenie, ale przede wszystkim przenoszą groźne choroby! Jak opracować plan całorocznej kontroli gryzoni, by zabezpieczyć się przed nimi i kiedy wzywać na pomoc profesjonalną firmę DDD?

Czytaj więcej...


Uwaga na osy i szerszenie – upały im sprzyjają!

Szerszenie-gniazdo

Słupki na termometrach pną się ciągle w górę, a strażacy notują coraz więcej zgłoszeń dotyczących niebezpiecznych gniazd szerszeni i os. Straż pożarna nie jest jednak zobligowana do ich usuwania! Pomóc nam może jedynie profesjonalna firma DDD, dla której likwidacja szerszeni Bielsko-Biała jest standardową interwencją w okresie letnim.

Czytaj więcej...


Co to jest pluskwa

Pluskwa

Pluskwa domowa jest gatunkiem owada należącą do rzędu pluskwiaków różnoskrzydłych, która żywi się krwią zwierząt ciepłokrwistych i człowieka. Owad jest niewielki, ma 4-6 mm długości i 3 mm szerokości. Posiada czerwonobrunatne (lub jaśniejsze) ciało i narządy gębowe typu kłująco-ssącego, których używa do żywienia się krwią ssaków.

Czytaj więcej...

 

Czy szerszenie są naprawdę groźne?

Szerszenie

Szerszenie wywołują strach i panikę u wielu osób, które boją się ich bolesnego użądlenia. Wraz z nadejściem ciepłych dni owady zaczynają budowanie gniazd, które niejednokrotnie lokalizują w pobliżu naszych domów czy nawet w podbitkach. Czy powinniśmy się bać szerszeni? Co grozi nam, jeśli będziemy chcieli samodzielnie zniszczyć ich gniazdo?

Czytaj więcej...

 

Jak przygotować dom i mieszkanie do dezynsekcji

Przygotowanie do dezynsekcji

Dezynsekcja to zwalczanie szkodników takich jak karaluchy czy prusaki różnymi metodami. Jeśli wynajmujemy profesjonalną firmę DDD, która ma nam pomóc w usunięciu problemu, powinniśmy odpowiednio się przygotować i zachować ostrożność, szczególnie w przypadku rzeczy osobistych. Dowiedzcie się, co zrobić, by poprawić efekty naszych zabiegów i co należy koniecznie zabezpieczyć.

Czytaj więcej...

 

Jak zabezpieczyć dom przed osami i szerszeniami

Jak zabezpieczyć dom przed osami i szerszeniami

Ciepłe miesiące to niejednokrotnie czas walki z uciążliwymi owadami, które zasiedlają się na podbitkach naszych domów, na strychu lub próbują dostać się do mieszkań. Jak zabezpieczyć dom przed osami i szerszeniami? Jak je odstraszyć? I co robić, jeśli pomimo naszych zabiegów osiedlą się na dobre?

Czytaj więcej...

 

Czym jest certyfikacja HACCP

Co to jest HACCP? Tłumacząc na język polski jest to Systemem Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli. Inaczej mówiąc, są to przepisy, które pomagają zabezpieczyć i chronić żywność oferowaną np. przez restauracje. Od 1 stycznia 2006 roku wszystkie podmioty produkujące i wprowadzające żywność do obrotu mają obowiązek stosowania standardu HACCP. Mówi o tym ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 roku o Bezpieczeństwie Żywności i Żywienia (Dz. U. z dnia 27 września 2006 r.).

Czytaj więcej...